Dedinská trúba, už netrúb.

Autor: Alexandra Fabryová | 21.12.2016 o 15:30 | Karma článku: 5,09 | Prečítané:  831x

Mám dcéru, ktorá cez deň nezaspí inde, ako na čerstvom vzduchu v kočíku. Mám ale smolu, bývam na dedine. Poviete si, veď to sú ideálne podmienky na kočíkovanie. Nuž, aj by boli. Keby nám tu každú chvíľu netrúbil dedinský rozhlas. 

Celá dedina predsa potrebuje vedieť, že príde podnikateľ z Popradu, ktorý ponúka na predaj všetko možné i nemožné za cenu s vysokohorskou prirážkou. A aby táto životne dôležitá informácia neunikla ani jednej babke, tak ju pre istotu treba zopakovať behom hodiny aj tri razy. Veď je len pár dní po penzii a o chvíľu sú Vianoce. Taká príležitosť sa nesmie premárniť. A tak tetuška v rozhlase vymenuváva celý zoznam toho, čo dotyčný predajca ponúka. A aby aj ten polohluchý deduško rúbajúci drevo zaregistroval, že sa niečo deje, treba naplno pustiť hity 80.tych rokov pred, medzi aj po skončení oznamu. 

Prečo sa ešte aj na sklonku roku 2016 musí k informovanosti občanov komerčnými ponukami využívať tak zastaralý a hlavne otravný spôsob, akým je dedinský rozhlas? Aby sa podnikatelia nabalili na penziách dôchodcov, ktorí nemajú toľko rozumu, aby vedeli odolať mámeniu ponuky z tohto pre nich ešte stále dôveryhodného zdroja, i napriek nekresťanským cenám? Aby sa niekto nabalil na 20 eurách za každé komerčné zahlásenie? 

A tak mi neostáva iné, len byť v strehu a pri prvých tónoch Mekyho Žbirku trieliť s kočíkom ta het, prečkať túto tyraniu hluku a pritom dúfať, že tentoraz stihnem dobehnúť domov skôr ako sa mi dcéra zobudí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Teplota rýchlo rastie, klíma zlomila rekord tri roky za sebou

Rok 2016 bol najteplejším rokom v histórii záznamov. Zmenu klímy priamo cítime už aj na Slovensku

SVET

Videl som padať horu, opísal lavínu preživší z hotela

Taliansky hotel zasypala lavína, nezvestných je takmer 30 ľudí.

EKONOMIKA

Filkova nástupkyňa: Do zahraničia nám odchádza 300-tisíc Slovákov

Hlávková má pre Šrámkovú pozitívny efekt.


Už ste čítali?