Internetoví revolucionári

Autor: Alexandra Fabryová | 17.10.2012 o 17:05 | (upravené 7.11.2012 o 18:48) Karma článku: 7,33 | Prečítané:  843x

Ich príspevky vidím takmer v každej internetovej diskusii. Domnievajú sa, že len ich názor je správny. Kto sa im postaví, stane sa terčom urážok a vulgarizmov. Prezentujú sa ako dokonalé bytosti, takmer nadľudského charakteru. Reč je o internetových revolucionároch.

Internetové fóra a diskusie poskytujú takýmto osobám nekonečné pole pôsobnosti. Vytvoria si alias podľa svojho obľúbeného akčného hrdinu, prípadne alkoholického nápoja. Do osobného profilu zadajú len povinné informácie, akými sú vek, pohlavie, prípadne kraj. Chýbajúce údaje však na počkanie prezradia v každej diskusii, ktorej sa zúčastnia. Dozviete sa, že majú ženu, ktorá je 100% krajšia ako všetky missky dokopy, že zarábajú viac ako prezident v práci, ktorú nikto okrem nich nedokáže robiť, že majú vplyvné kontakty, že ich deti sú malí géniovia, ktorí spasia svet, že oni sami vedia všetko o všetkom. Toľko superlatívov o svojej osobe v jednej vete nenapíše ani Chuck Norris.

Najobľúbenejším revírom týchto provokatérov zostávajú diskusie vo fórach s politickým charakterom. Tam si nájdu vždy dostatok obetí, s ktorými sa naťahujú o svoju pravdu aj celé hodiny. Zaujímavým, no nie  ojedinelým faktom je, že na takúto osobu natrafíte aj na ženských fórach. Uvediem príklad.

Na fiktívnom ženskom fóre je článok o zlepšení pleti vďaka maske z uhoriek. Autorka článku na záver dodá, že možno vďaka tejto maske, ktorá zázračne vyhladí všetky vrásky, konečne zbalíte muža svojich snov. Práve tejto vety sa revolucionár chytí a hneď ženy označí za naivky a hlupane, keď sa domnievajú, že vďaka uhorke zbalia chlapa. Nezabudne dodať, že takú stupídnosť si prečíta len škaredá chudera. Autorke to nedá a tak mu odpíše, že článok čítal aj on, tiež je potom škaredý chudák. Tu mu obyčajne dojdú argumenty, niežeby dovtedy boli jeho vyjadrenia prelomové. Všetky diskutujúce počastuje nadávkami, nezabudne  spomenúť, že každá je zlatokopka a určite pridá pár vulgarizmov.

Čo robím, keď sa do mňa pustí takýto vyrývač? Tu pomôže asi len to, že múdrejší ustúpi. Polemizovať s človekom, ktorého názory sú na úrovni žiaka piateho ročníka základnej školy sa neoplatí. Vybíjať si energiu a strácať čas komunikáciou s niekým, kto nepozná základy slušného spávania a etiky mi do života nedá nič. Keď sa budem chcieť s niekým pohádať, bude to môj partner. Aj to iba kvôli uzmierovaniu sa. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Poliaci vyšetrujú Štrougala. Na Slovensku sú zločiny premlčané

Poľsko rieši štyri prípady usmrtenia ľudí elektrinou na hranici s ČSSR. Na slovenskej časti hranice s Rakúskom ich zomrelo vyše štyridsať.

KOMENTÁRE

Pripomeňme si, že režim bol naozaj zločinecký

Námietka, že ÚPN v Poľsku má väčšie právomoci, je nemiestna.

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét.


Už ste čítali?