Už toľko nehľadajte superstar

Autor: Alexandra Fabryová | 8.11.2012 o 10:30 | (upravené 13.11.2012 o 18:16) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1471x

Včera som si prečítala informáciu, že opäť začína hľadanie novej superstar. Opäť raz spevácka súťaž. Ľuďom to už lezie hore krkom. Veď ani jedlo nemáme to isté každý deň, tak prečo to dookola opakujú?

Prvé dve série som s nadšením hltala. Bolo to niečo nové, zaujímavé. Aj keď je vo svete množstvo závisti, program bol úspešný, pretože ľudí dojímal príbeh obyčajného chlapca, dievčaťa, ktorí, vďaka talentu a tejto súťaži, mohli preraziť. Keď sa ale po dvoch sériách ani jednému z nich nepodarilo urobiť poriadnu spevácku kariéru, teda, ak neberiem do úvahy jedno, dve cd, ktoré vydali tí najlepší a spievanie po súkromných večierkoch a plesoch, sledovanosť a obľúbenosť programu začala klesať.

Určite pohorela produkcia s dramaturgmi, režisérom i porotou, keď do finále posielali stále mladšie ročníky, ktoré svojim výberom piesní nezastupovali všetky kategórie divákov. Z tretej série som preto videla už len konkurzy, pár častí a finále. Vo štvrtej sérii spojili hľadanie s Českom. Ale keďže v porote sedeli ľudia, ktorých fanúšikom nie som, rozhodla som sa, že to pozerať nebudem. Takže neviem posúdiť, aká bola štvrtá séria, ani neviem, ktorí speváci sú jej výsledkom.

A teraz začína ďalšia séria, vraj s novou porotou, novými moderátormi, ktorí majú osviežiť celý program. Ja sa ale pýtam, naozaj to pomôže? Veď zase pôjde len o hľadanie mladých spevákov a speváčok, ktorí môžu byť talentovaní jak Elton John, ale už len status, že vyšli zo speváckej súťaže, im na hodnote nepridá.

Áno, počas súťaže sú populárni miláčikovia národa. Ale úprimne, koľko z vás aj po skončení programu sleduje kariéru dotyčných, kupuje si ich cdčka, prípadne chodí na ich koncerty? Dovolím si tipnúť, že ani tretina tých, čo im počas súťaže poslala smsku v hlasovaní. Veď aj ja dám radšej 10 eur vstupné za koncert Pavla Hammela, ktorého piesne poznám do jednej ako dať takú istú sumu za vystúpenie exsuperstaristu, ktorý robí navyše hudbu odkukanú od zahraničných hip hoperov.

Koľkí si pamätáte okrem víťazov aj ostatných finalistov? Pretože ja si pamätám možno dvoch z prvej série a jedného z druhej. Aj to len kvôli tomu, že sú v pravidelných intervaloch o nich servírované novinky na internete. Netvrdím, že Superstar nemôže dopomôcť ku kariére speváka. Minimálne kontakty, ktoré súťažiaci naberú, im môžu pomôcť. Veď hneď sa s dotyčným rozpráva manažér inak, keď je trochu mediálne známy ako keď príde dajaký Janko zo Stropkova do Bratislavy za manažérom, že chce byť spevák. A radšej nech sa zviditeľnia takto ako prihlásením sa do farmárov.

Čo tým chcem povedať? Ešte, že Repčík odstúpil, lebo si neviem predstaviť, od koho každého by vyberal poplatky za autorské práva. :) A teraz vážne. Chcem povedať, že Superstar je naozaj zaujímavý výmysel, ktorý pomáha podporovať spevácke talenty. Ale keďže je vysielaný tak často, ľudí to už nebaví. Ak by si toto uvedomili pracovníci televízií, projektu dali pauzu pár rokov, určite by potom získali aspoň časť divákov, presýtených talentovými súťažami, späť.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

SVET

Sochy ničia na Ukrajine aj v Poľsku, pokračujú Američania

V Amerike sa šíri ničenie sôch z čias občianskej vojny.


Už ste čítali?