Tak jej treba!

Autor: Alexandra Fabryová | 10.11.2012 o 11:00 | Karma článku: 6,56 | Prečítané:  1366x

Keď jej nie je Slovák dobrý a vezme si teroristu. Aj takúto vetu som si prečítala v diskusii na tému Obriezka, násilie a iné hrôzy moslimských žien. V komentároch som sa dočítala, že ženy sú sprosté, keď sa aj napriek množstvu medializovaných príbehov s podobnými osudmi, vydajú za niekoho s úplne inou mentalitou.

Do diskusie sa zapojili ženy, ktoré s moslimami žili dlhé roky, také, ktoré takýto vzťah iba začínajú a takí ľudia, ktorí poznajú moslimov iba z amerických filmov. Ženy, ktoré sa v komentároch podelili o svoje negatívne zážitky a skúsenosti, ale aj také, ktoré sú vo vzťahu s moslimom šťastné a dokonca aj konvertovali na jeho vieru.

Trochu ma zaráža, že sú ľudia v 21. storočí ešte stále netolerantní voči inému vierovyznaniu. Keď je niekto moslim, je automaticky militant. Pritom je vtipné, že ľudia, ktorí najviac kričia, že islam je nebezpečný, neprečítali ani jednu stranu Koránu, takže nemajú o tejto viere ani základné informácie.

Keď som bola mladšia, dostala sa mi do rúk kniha Bez dcéry neodídem. Autentický príbeh ženy, ktorá bola väznená aj so svojimi deťmi manželom v moslimskej krajine. Pri čítaní jej príbehu sa mi z očí liali slzy. Vtedy som si povedala, že ja sa za moslima nikdy nevydám. Bolo to v období, keď bol spáchaný útok na Dvojičky v New Yorku. Z každej strany boli servírované informácie o pomstychtivých moslimoch, ktorým prepína v hlave a zabíjajú nevinných ľudí. Nasledovala séria útokov v Londýnskom metre. Dosť udalostí, aby si Európanky rozmysleli či chcú muža s takou vierou.

Áno, terorizmus je otrasná vec. Ale nemyslím si, že je v poriadku spájať ho výlučne s islamom. Rovnako by som totiž mohla povedať, že kresťania sú teroristi. Veď spomeňme si len na križiacke výpravy, keď násilnými vpádmi na cudzie územia nútili ľudí ku konvertovaniu na kresťanstvo. Koľko prípadov bolo zverejnených, keď katolícki kňazi zneužívali deti. A čo je horšie, o koľkých sa ani nevie. Tvrdiť, že každý moslim je terorista je rovnaký nezmysel ako tvrdiť, že každý Nemec je stúpencom Hitlera.

Stretla som sa s názormi, že moslimov zámerne očierňuje vláda USA, aby tak ospravedlnila pobyt svojich vojsk v ich krajinách, ktoré namiesto zabezpečovania mieru zaisťujú USA prístup k rope. Čo je na tom pravda, neviem. Zabíjalo sa ale už aj pre menej, takže na týchto konšpiráciách môže niečo byť.

Nepáčia sa mi predsudky, ktoré sa s moslimami spájajú. Že všetci držia ženy v tmavej komore, nedajú im najesť a mlátia ich ako žito. V diskusii napísala jedna pani trefný komentár k predsudkom. Všetci Slováci sú hlúpi sedliaci a alkoholici, prípadne zlodeji, ktorí kradnú, kde sa dá, dávajú úplatky a všetko riešia cez známosti.

Každopádne, to či niekto vystrieľa polovicu mesta nezávisí od viery. Ak človeku prepne, môže byť aj ateista a vyhodí sa do vzduchu v obchodnom centre. Môže byť kresťan, ktorý sa v sobotu opije, doma zmláti ženu a v nedeľu si sadne v kostole do prvej lavice. Alebo moslim, ktorému celý život tvrdia, že ak zabije neveriacich, dostane sa do neba. Prípadne budhista, ktorý pre záchranu kráv vyhodí do vzduchu JRD.

Závisí to od toho, aké hodnoty dotyčný uznáva, k čomu bol vedený a ako sa nechal ovplyvniť okolím. Preto by bolo skvelé, ak by ľudia prestali hádzať všetkých do jedného vreca a mali trochu tolerancie. Každý národ i viera majú čosi na rováši. Preto ten, kto si bez viny, hoď kameňom. :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

SVET

Sochy ničia na Ukrajine aj v Poľsku, pokračujú Američania

V Amerike sa šíri ničenie sôch z čias občianskej vojny.


Už ste čítali?